Concert caritabil pentru Crina Terheș

Marți, 18 octombrie, ora 19
Colegiul Academic

Concert caritabil pentru Crina Terheș

Corul și Orchestra Filarmonicii de Stat „Transilvania”

David Crescenzi
dirijor
Diana Țugui soprană
Ștefan von Korch tenor
Florin Estefan bariton

Cornel Groza dirijorul corului

Carl Orff
Carmina Burana

eveniment Facebook

Locurile în sală se primesc exclusiv de la agenția de Bilete a Filarmonicii de Stat „Transilvania”, Piața Lucian Blaga nr. 1-3 (la parter, în incinta Casei de Cultură a Studenților), Tel. 0264-43 00 60 sau începând cu o oră înainte de concert, în foaierul Colegiului Academic.

Programul agenției de bilete:

Luni & Miercuri: 10,00 – 16,00
Marti & Joi: 12,00 – 18,00
Vineri: 10,00 - 14,00

Intrare pe bază de donații. Donație minimă recomandată: 30 lei
Banii vor fi utilizați pentru tratamente în clinicile de specialitate din țară și străinătate.
--------
De asemenea, în perioada desfășurării festivalului Toamna Muzicală Clujeană, între 7-28 octombrie 2016, vă invităm la concertele noastre, să fiți alături de Crina Terheș, în momentele grele prin care trece. Puteți găsi cutiile de donații în holul sălii de concert, la Colegiul Academic.